Wspieraj Code Club World

Mocno wierzymy w to, że każde dziecko powinno mieć możliwość nauki programowania bez względu na sytuację finansową, dlatego Code Club World jest darmowe i dostępne dla każdego.

Czego potrzebujemy?

Podczas zajęć w klubach kodowania dzieci realizują projekty. Projekty te są przygotowywane przez pracowników brytyjskiej organizacji Code Club w języku angielskim. Aby polskie dzieci mogły z nich korzystać konieczne jest ich przetłumaczenie. Jeśli znasz język angielski i jesteś w stanie pomóc w tłumaczeniu to taka pomoc jest nam w tej chwili bardzo potrzebna.

Wszystkie materiały są dostępne w formie plików Markdown na Githubie. W tej chwili przetłumaczony jest cały pierwszy semestr dotyczący Scratcha. Drugi czeka na przetłumaczenie. Kolejny, trzeci semestr to już nauka języka HTML i CSS. Ostatni dostępny w tej chwili semestr to zabawa językiem Python. Te dwa ostatnie semestry również są dostępne na razie wyłącznie w języku angielskim.

Jeśli więc czujesz się na siłach - pomóż nam przetłumaczyć te materiały, aby dzieci w Polsce mogły wykonywać te same projekty, co ich koleżanki i koledzy z Wielkiej Brytanii, Australii, Norwegii czy Francji.

Jeśli chcesz pomóc w tłumaczeniu, ale nie bardzo wiesz na czym polega praca z Githubem - napisz na naszą grupę dyskusyjną, a na pewno znajdziesz tam pomoc.

Wsparcie finansowe

Code Club World to organizacja non-profit utrzymywana dzięki darowiznom. Środki finansowe, które otrzymujemy przeznaczone są na tworzenie nowych materiałów dydaktycznych dla wolontariuszy i budowanie zespołu, który wspiera tworzenie lokalnych klubów kodowania na całym świecie, w tym w Polsce.