Rodzice

Code Club właśnie wystartował w Polsce. Jeśli chcesz się zaangażować lub chcesz założyć swój klub kodowania skontaktuj się z nami lub skorzystaj z formularza rejestracyjnego na stronie głównej.


Podstawy klubu kodowania

Klub kodowania nie tylko uczy dzieci programowania, ale daje im dużo więcej. Nasze projekty są zabawne, kreatywne i pomagają dzieciom zrozumieć jak rozwiązuje się duże problemy poprzez rozbijanie ich na mniejsze.

Pierwsza część projektów realizowana jest przy pomocy Scratcha - programu, którego można używać online lub pobrać na swój komputer z Internetu. Zachęcamy dzieci, by rozwijały swoje projekty w domu, jeśli sprawia im to radość.

Znajdź istniejący już klub przy użyciu naszej mapy klubów lub skontaktuj się z nami by zaproponować założenie nowego.

Img_5046
Img_5089

Powiedz o Code Club twojej szkole

Po pierwsze przekaż ideę swojemu dziecku - czy pojawił się błysk w jego oku? Może jego koleżanki i koledzy też byliby tym zainteresowani?

Następnym krokiem jest poinformowanie szkoły twojego dzieska o istnieniu projektu Code Club. Spróbuj porozmawiać o tym z innymi rodzicami i sprawdź czy ten pomysł budzi ich zainteresowanie. Następnie spotkaj się z wychowawcą i wyjaśnij dleczego to takie ważne dla twojego dziecka i jak mogłoby to pomóc szkole. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci to wszystko wytłumaczyć. Swoich rozmówców możesz także odesłać na tę stronę.

Parents2

Mój dzieciak uwielbia kodowanie!

Znalezienie wolontariusza, który poprowadziłby klub kodowania zajmuje trochę czasu, ale jest parę rzeczy, które możecie wspólnie z dzieckiem wykonać w międzyczasie, aby podtrzymać jego zainteresowanie programowaniem.

Code Academy to darmowa platforma dostępna online z różnymi kursami wspierającymi każdego - dzieci i dorosłych - w nauce programowania od podstaw.

Pomóż znaleźć wolontariusza

Kiedy twoja szkoła zgodzi się na prowadzenie klubu kodowania możesz pomóc jej znaleźć wolontariusza.
Wolontariusz musi być programistą, który chętnie poprowadzi taki klub. Najlepiej, gdy mieszka w okolicy.